Lyžařský kurz 7.C

22. 2. 2024

Lyžařský kurz třídy 7. C – Hotel Krakonoš na Benecku

V neděli 11. 2. 2024 vyrazilo 23 žáků ze třídy 7. C na lyžařský kurz na Benecko.
Nedělní deštivé počasí nám dovolilo pouze procházku po skiareálu na Benecku.
V pondělí dopoledne se počasí umoudřilo, a tak jsme si rychle nasadili lyžařskou výbavu a vyrazili na svah. Rozdělili jsme se do skupin a užili si čtyři sjezdovky, které byly pokryty zbytky technického sněhu. Od pondělí do středy nás doprovázelo aprílové počasí. Večery jsme trávili ve společenské místnosti, povídali si o nástrahách hor, pravidlech FIS. Názorně jsme si ukázali různé druhy lyží. Největší ohlas měla přednáška o skialpových lyžích. Další oblíbenou aktivitou byla hra na kytaru a zpěv tábornických písní, které se třída učí od září v rámci hudební výchovy.
Ve čtvrtek dopoledne k nám zavítal záchranář z Horské služby Strážné.
Přednášel na téma, jak se chovat na horách v případě lavinového nebezpečí a jaká je náplň záchranářů Horské služby.
Odpoledne jsme využili zapůjčené školní běžky a zajezdili jsme si v běžkařském areálu Vejsplachy ve Vrchlabí.
Pátek byl v duchu balení věcí, úklidu pokojů a odjezdu zpět domů.
Všichni jsem rádi, že jsme mohli zažít týden na horách i přes nepřízeň počasí.
Otestovali jsme si svoji fyzickou i psychickou odolnost a užili si zábavné večery s kamarády.
Velké poděkování patří také zkušeným lyžařským lektorkám: Mgr. Z. Růžičkové, Mgr. M. Krejčí.

Tř. uč. M. Wenková

Mgr. Miroslava Wenková