Lyžařský kurz 8.A Herlíkovice

22. 2. 2022

Fotky z lyžařského kurzu 8.A v Herlíkovicích

V termínu 14. – 18. února 2022 se sportovní třída 8. A vydala na lyžařský kurz do Herlíkovic. V době covidové epidemie jsme odjeli v počtu 19 žáků + 3 učitelé. Počasí nás zpočátku hýčkalo, protože jsme se v pondělí rozřazovali do lyžařských skupin za plného slunce. Na úvod jsme brázdili sjedovky v Bubákově. V úterý jsme si pospíšili, abychom byli na sjezdovkách již v 8:45 a s pauzou na oběd jsme vydrželi lyžovat až do 16:00. Ve středu jsme zakotvili na sjezdovkách v Herlíkovicích, ale odpoledne nás vyškolil hustý déšť, který z nás za hodinu udělal úplné vodníky. Odpočinek přišel ve čtvrtek dopoledne, kdy jsme si zahráli společenské a zábavné hry v budově zvané Stodola. Po obědě se již počasí umoudřilo a tak jsme opět vyrazili na sjezdovky. A protože jsme prolyžovali i páteční dopoledne, můžeme říct, že pětidenní skipas jsme využili beze zbytku. Na závěr je třeba pochválit kuchyň, protože vařili naprosto skvěle – ráno nás čekaly švédské stoly, kde jsme se cpali k prasknutí, k obědu i večeři byla polévka s teplým druhým chodem. Týden prožitý na horách se nám zapsal do pamětí na celý život, neměli jsme žádný úraz, díky proměnlivému počasí jsme vyzkoušeli různé druhy sněhu, utužili jsme třídní kolektiv a v neposlední řadě jsme se naučili všichni lyžovat! Lyžařskými instruktory byli Oskar Šretr, Monika Krejčí a Ivana Juhászová.

Mgr. Monika Krejčí

učitelka 2. stupně, D, Ov