Lyžařský výcvik

13. 2. 2024

Třída 7. B ve Strážném

Od 5. do 9. února 2024, tedy v období nejtužší zimy, vyjela statečná třída 7. B na lyžařský výcvik do Strážného. Přestože počasí bylo zimě na hony vzdálené, odvahu čelit nepřízni počasí účastníci projevit museli. Prakticky celý týden totiž lilo a teplota se držela nad nulou! Program kurzu bylo nutné upravit a přizpůsobit povětrnostním podmínkám. Kvůli nedostatku sněhu na běžky vůbec nedošlo a kvůli provazům deště lyžovali sedmáci jen dva dny. I tak byli všichni účastníci schopni sjet kopec ve Skiareálu Bubákov/Herlíkovice.

Ve zbylém čase podnikali žáci dobrodružné výpravy do okolí, lámali si hlavy nad logickými úlohami a po večerech hráli zábavně-společenské hry, zpívali, tančili a došlo dokonce i na karneval.

Týden v Penzionu U kostela utekl rychle a všichni si ho nakonec užili.

Děkujeme majitelům penzionu za jejich péči o nás a vynikající jídlo. S možností výběru ze dvou jídel jsme se ještě nesetkali. Krakonošovi ovšem musíme udělit důtku za počasí, které si pro nás nachystal.

Mgr. Jana Fišerová

učitelka 2. stupně, Aj