Adaptační kurz 6.C

2. 10. 2022

Žáci třídy 6.C strávili první adaptační kurz v Havlovicích.

Už v červnu jsem jako pedagogický dohled jela se svou budoucí třídou na výlet do Hradce Králové. A hned v září jsme se chtěli poznat více, takže žáci přivítali můj návrh na adaptační kurz ve sportovním areálu TJ Sokol Havlovice.

Kurz začal 19. září srazem před školou. Tady jsme všichni naložili do školního auta velké batohy a jenom s malým batůžkem jsme se vydali na vlakové nádraží. Nasedli jsme do rychlíku ve směru Červený Kostelec. Z Červeného Kostelce jsme pěší procházkou kolem Devíti křížů došli do sportovního areálu v Havlovicích. Rychle jsme se ubytovali v nedaleké sokolovně, abychom stihli vyzkoušet alespoň minigolf a koloběžky. Chlapci si zakopali s míčem a ostatní si oblíbili hru ,,pamatovák“ s volejbalovým míčem. Odpolední déšť našim sportovním aktivitám nepřál, a tak jsme využili tělocvičnu v sokolovně a zahráli si týmové a míčové hry.

Druhý den bylo počasí lepší, i když pláštěnky jsme měli stále raději u sebe. Odpoledne jsme vyrazili na hrad Vízmburk, kde nás čekala poutavá prohlídka s průvodcem. A večer jsme zase vybili přebytečnou energii v tělocvičně.

Ve středu jsme dopoledne strávili ve sportovním areálu. Odpoledne se aprílově střídalo počasí. Když jsme ovšem ve čtyři hodiny dorazili do Hvězdárny v Úpici, odměnou nám bylo slunečné počasí.  Ve hvězdárně se  nám líbily experimenty se slunečním zrcadlem a povedlo se i pozorování Slunce pomocí dalekohledu.

Poslední den jsme strávili turistickým výletem do Rtyně v Podkrkonoší a návštěvou městského muzea. Prohlídli jsme si expozici o historii hornictví, v týmu jsme vyluštili komiks, který jsme pak s paní průvodníky na závěr zkontrolovali a za správné řešení získali drobnou odměnu. Když jsme nastupovali ve Rtyni v Podkrkonoší do vlaku, chytré hodinky nám ukazovaly 70.000 kroků. Slušný výkon za čtyři dny aktivního adaptačního kurzu.

Fotografie z kurzu naleznete zde

tř. učitelka M. Wenková

Mgr. Miroslava Wenková