Turisticko-adaptační kurz

20. 9. 2020

Hned druhý týden v září se vydala třída 6. B na kurz.

Šesťáci mají na druhém stupni nový kolektiv, nového třídního učitele a k tomu spoustu dalších nových učitelů. Kurz jim pomohl, aby se lépe poznali a nastartovali spolupráci do dalších školních let.

Kurz probíhal v okolí Trutnova.  První den byl na programu výšlap po Horní panské cestě ze Lhoty do Bohuslavic. Tam žáci absolvovali dvě zajímavé exkurze na skládce odpadů a v čističce odpadních vod. Dozvěděli se, kde a jak skončí prakticky vše, co kdy vezmou do ruky.

Druhý den byl využit k aktivitám na vodě a posílení teamového ducha. Kemp Dolce, kde byla třída ubytována, nabídl ideální podmínky hlavně pro hrátky na vodě.

Třetí den dopoledne byl na programu pěší výlet do okolí kempu. Ten se nicméně obrátil v houbařskou expedici.  Rostly! Odpoledne žáci strávili míčovými hrami a přípravou večerního táboráku, na který byli pozváni i noví učitelé, aby se s dětmi seznámili také mimo školní lavice – u buřtů. Děti rády přivítaly i bývalou paní třídní učitelku.

Na závěr kurzu vedla poslední krátká turistická etepa z Dolců zpět do Trutnova rovnou na oběd do školní jídelny. Na kurzu žákům přálo počasí. Noví žáci se rychle začlenili do kolektivu a pan učitel mohl začít náročnou práci třídního s velmi živým kolektivem.

Mgr. Pavel Suchánek

učitel 2. stupně, Aj, Rj

499 829 678

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace