Vodácký kurz 9. B

20. 6. 2022

Vyjeli jsme na vodu!

Dne 30. května vyrazila 9.B na pětidenní vodácký kurz na řeku Sázavu. Všichni se moc těšili až nastoupí na kánoe a vyrazí po toku Sázavy na dobrodružství, které někteří dosud nevyzkoušeli. V pondělí po ubytování v kempu v Horce nad Sázavou jsme se vydali do nedaleké Zruče nad Sázavou. Cestu jsme díky sluníčku zvládli až na rozhlednu Babka, ze které byl skvělý výhled. V Zruči jsme se pokochali nádherným zámkem a jeho zahradami, nakoupili jsme a vydali jsme se zpět do kempu. Zde jsme poseděli u ohně a zazpívali. 

     Druhý den jsme dostali vodácký materiál a nechali jsme se zaškolit. Chvilku jsme si zkusili jen tak pádlovat u kempu a když jsme byli připravení, tak jsme přenesli jeden jediný jez z celého kurzu a zahájili cestu do Omahy. Po cestě jsme narazili na soutok Želivky a Sázavy, kde byla vidět krásně čistá voda Želivky. Cestou nás čekal jediný jez, který jsme všichni zvládlii na výbornou. V kempu jsme se osušili, navečeřeli, popovídali o cestě a šli spát. 

     Třetí den jsme se vydali do kempu Ymca. Dnes se nám dařilo lépe. Zahráli jsme si zábavné, ale mokré hry a do kempu jsme dorazili v rozumný čas, tak jsme si šli zahrát volejbal na hřiště. Po západu sluníčka jsme se ohřáli u ohně, kde jsme si i opekli špekáčky nebo hermelín.

     Další den nás čekala cesta do Ledečka. Cesta to byla dobrodružná, sjeli jsme totiž celkem šest jezů. Všechny jsme ale zvládli sjet bez problémů. V pátek jsme naposledy nasedli na naše lodě a vyrazili do města Sázavy. Zbývalo nám ujet jen sedm kilometrů, které utekly jako voda. V posledním kempu jsme se vylodili, odevzdali vodácké materiály, rozloučili se s instruktory a čekali na náš autobus domů spolu s točenou kofolou. Měli jsme velké štěstí, protože za celý kurz nám zapršelo jen jedinkrát. Všichni jsme si vodák moc užili a máme z něj skvělé nové zážitky. Chceme zpět. :(

Používáme soubory cookies

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, zobrazení přizpůsobeného obsahu a reklam, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvnosti.

nastavení