8. C navštívila azylový dům Most k životu

2. 11. 2022

Třída 8. C se v rámci projektových dnů podívala do azylového domu Most k životu Trutnov.

O této organizaci slyší žáci každým rokem před Vánoci, protože pro ni naše škola organizuje charitativní sbírku. Několik žáků a rodičů z naší třídy se v minulých letech také zapojilo a zajistilo zajímavé dary. Málokdo ovšem ví, jak to v takovém domě vypadá a funguje. V úterý 25. 10. jsme se tedy objednali na exkurzi.

Hned u vchodu nás přivítala p. ředitelka Monika Hillebrandová a stručně nás seznámila s historií místa, kde se azylový dům nachází. Nalákala všechny na zajímavou historickou budovu, která v současnosti slouží lidem v nouzi. Uvnitř jsme chvíli poseděli v zasedací místnosti a vlastními slovy jsme zkusili pojmenovat, co jsou sociální služby a jakou práci mají sociální pracovníci. Potom jsme si prohlédli celý objekt - doslova od sklepa až po půdu. I když jsme se vyhnuli soukromí klientů, získali jsme jasnou představu o tom, kdo a za jakých podmínek tady bydlí a  jak se musí sám snažit zlepšit svoji situaci.

Ve všech zanechala exkurze pocit, že je důležité mít ve svém životě dobré rodinné a přátelské vztahy a stejně tak je důležité pomáhat těm, kteří takové vztahy a vazby nemají.

Mgr. Blanka Petříková

učitelka 2. stupně, Čj, Aj, D