8.C v České národní bance

14. 9. 2023

Interaktivní exkurze v Praze

Praha – pátek 8. 9. – žáci 8.C

Krásné letní ráno, rychlík Krakonoš mířící z Trutnova do Prahy a vzorně nastoupená 8.C vyráží na exkurzi o naší měně do České národní banky. Cesta příjemně uběhla, budova centrální banky byla v dosahu pěti minut.

Osmáci se noří do budovy, procházejí bezpečnostním rámem a fasují sluchátka. Rozděleni do dvou skupin poznávají nejdůležitější fakta o fungování ČNB. Jak se nás její činnost dotýká v běžném životě? Jak funguje bankomat? Kam si mám bezpečně uložit peníze? Je moje pětistovka padělek? Kam s roztrženou bankovkou?

Po výživné interaktivní prohlídce opouštíme ČNB a doslova za rohem začíná vytoužený rozchod na Václavském náměstí. Žáci si zpět domů odvážejí nové informace, úlovky z „háemka“ či „prajmarku“ a těší se na víkendový odpočinek.

Mgr. Tereza Bradnová

učitelka 2. stupně, Čj, Aj

499 829 678

Používáme soubory cookies

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, zobrazení přizpůsobeného obsahu a reklam, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvnosti.

nastavení