Čistili jsme Úpu

9. 5. 2022

I letos jsme se zapojili do akce Čištění řeky Úpy.

V sobotu 7. května hned ráno začalo čištění řeky Úpy. Sešli jsme se na promenádě vedle autobusového nádraží, včetně pana ředitele a dalších dětí a paních. Většina z nás byla v holínkách. Nafasovali jsme rukavice, pytle a hned po zapsání jsme vyrazili směrem, který měl každý určený. My, holky z 8. C, jsme se rozhodly jít na břeh naproti "základně ZSKOMTU".

Cesta do koryta řeky byla strmá. voda studená, ale legrace bylo dost. Divily jsme se co je možné vůbec najít mezi křovím nebo v řece. Ať už to byly příbory, pánské trenky atd. :-) Každý našel něco unikátního :-). Vše jsme daly do pytlů a celkem 4 jsme donesly k cestě, kde už si s tím patřičná úklidová četa poradila.

Počasí bylo krásné a nálada víc než dobrá. Začaly jsme v deset a skončily v poledne. Kdyby to tak udělal každý, a nejen kolem Úpy, tak máme uklizeno o sto procent víc. Nejlepší by však bylo, kdyby se vůbec uklízet nemuselo a lidé by si po sobě vždy a hned uklidili sami. 

Tak zase za rok. 
Elen Rebeka a Vaneska z 8.C

Používáme soubory cookies

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, zobrazení přizpůsobeného obsahu a reklam, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvnosti.

nastavení