Exkurze do IQLandie

22. 6. 2022

Ve čtvrtek 16.6. 2022 se žáci 9.A a 9.B vydali na exkurzi do IQ Landie Liberec.

Protože se jednalo o deváťáky, kteří ve fyzice probírají astronomii, rozhodli jsme se navštívit nejdříve planetárium. Pozorovali jsme virtuální oblohu nad Libercem, pak se setmělo a vyšly hvězdy.  Viděli jsme souhvězdí i jiné objekty na obloze. Vydali jsme se i na cestu do Sluneční soustavy. Prolétali jsme kolem planet, vyhýbali se meteoroidům…Byla to krása.

V druhé části exkurze jsme měli naplánovanou laboratorní práci.
Žáci 9.B si vyzkoušeli různé pokusy z fyziky. Míchali barvy, vyráběli duhu, zkoumali složení a funkci oka.
9.A se měřila na kapaliny, měřili hustotu, tlak, zkoumali povrchové napětí.
Celou hodinu a půl se nám věnovali instruktoři a moc nás chválili.

Nakonec jsme prošli rozsáhlými prostory IQ Landie. Hráli jsme si s vodou, vyráběli obří bubliny, zvedli se na kladkách, dokonce jsme si mohli vyzkoušet moderovat počasí, úkolovali jsme humanoidního robota, sledovali blesky s hudbou u Teslova transformátoru…
Stihli jsme toho hodně a ještě víc jsme se toho naučili.

Evka Rusová, Monika Krejčí, 9.A, 9.B a sedm sedmáků