Filharmonie Hradec Králové

7. 10. 2022

Žáci 7. C se vydali za kulturou.

Dne 7. 10. se žáci 7. C v brzkých ranních hodinách vydali na koncert hradecké filharmonie. Orchestr měl připravené skladby z pohádek a filmů.

Na začátku se žáci seznámili se složením symfonického orchestru a jednotlivými nástroji. Také viděli, jak se jednotlivé skladby nacvičují.
Po celou dobu koncertu nás programem prováděl herec Ondřej Brousek. Zazněly znělky z pohádek Anděl Páně, Pyšná princezna, ale třeba také znělka z Harryho Pottera a Pirátů z Karibiku. Ke každé skladbě byla připravena i projekce.

Koncert se nám velmi líbil.

Darja Marzecová