Karlovarský skřivánek

28. 3. 2023

Velký úspěch v celostátním kole pěvecké soutěže!

Laura Závodná se dne 21. 3. 2023 sezúčastnila celostátního kola pěvecké soutěže Karlovarský skřivánek.

Do Karlových Varů jsem se vydaly už o den dříve, protože cesta byla dlouhá a soutěž začínala již v 9 hodin ráno následujícího dne. V den příjezdu jsme se ubytovaly a vyrazily jsme se projít na kolonádu, kde jsme navštívily cukrárnu Alenky v říši divů, zastavily se u Švejka a vychutnaly si Mlýnský pramen.

Druhý den ráno nás čekal přesun na  Základní uměleckou školu Šmerlova, kde probíhala soutěž. Po registraci jsme zjistily, že Laura bude zpívat jako úplně poslední. Po celou dobu jsme ale bedlivě poslouchaly spolusoutěžící.

Laura soutěžila v kategorii B –> žáci 11 – 15 let (kluci i holky). Celkem jich bylo v kategorii 32 a konkurence byla opravu veliká. Každý ze soutěžících předvedl dvě písně – lidovou a umělou. Porota udělila 8 čestných uznání a pak už vyhodnocovala stupně vítězů. Když jsme při vyhlašování 3. místa uslyšely Základní škola Komenského Trutnov, bylo nám jasné, že si pro cenu půjde Laura, jelikož tam z Královéhradeckého kraje byla jediná.

Lauře ke skvělému úspěchu gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy! Doufáme, že se soutěže zúčastní i příští rok.

Darja Marzecová

učitelka 2. stupně, Čj, Hv