Krajské kolo Přehlídky dětských recitátorů

26. 4. 2023

Honza Růžička opět zabodoval!

PŘEHLÍDKA DĚTSKÝCH RECITÁTORŮ – KRAJSKÉ KOLO

Stručné shrnutí pro nečtenáře:

Celkem se zúčastnilo 11 recitátorů a jen dva mohli postoupit do celostátní přehlídky, kde již o postup nikdo nesoutěží. Jde pouze o prezentaci dosaženého výkonu.

- z jedenácti soutěží bylo uděleno 5 poděkování

- dále byla udělena 4 čestná uznání a mezi nimi náš Honza Růžička

- postup obdržely 2 dívky

A teď část pro labužníky:

Krajské kolo Přehlídky dětských recitátorů proběhlo v úterý 24. 4. 2023 v Hradci Králové. Naši školu reprezentoval Jan Růžička z 9. B. Už v okresním kole v Trutnově byla spousta jedinečných recitátorů, ale v Hradci se sešel opravdu výběr z hroznů.

Při výsledkovém čtení jmen jsme byli napjatí jako struny. Vyhlašovaly se poděkování, čestné uznání a postup dvou recitátorů do celostátní přehlídky. Poděkování jsme přečkali… Tudíž nás už čekalo jen to lepší, nebo nejlepší. Dočkali jsme se lepšího – čestného uznání. Postup byl, bohužel pro nás, předurčen jiným dvěma šťastlivcům. Ale nesmutnili jsme. Někomu se může zdát čestné uznání málo, avšak není to tak. Je to velké ocenění ze strany poroty. Protože kdo nebyl na přehlídce recitátorů, nemůže posoudit. Konkurence je tu nevídaná a porota má opravdu obtížné rozhodování, koho pošle do celorepublikové přehlídky. Zvažuje nepatrné nuance, pro publikum nepostřehnutelnou nedbalou výslovnost, práci s hlasem… Zkrátka je to těžké na obou frontách.

Proto patří Honzovi velké uznání a ještě větší dík za reprezentaci školy.

Mgr. Kateřina Friebelová

učitelka 2. stupně, Čj, Vv