Literatura nás baví

9. 2. 2024

Literární beseda pro žáky 9. ročníků

V hodinách literatury bohužel nebývá moc prostoru představovat si autory v jejich komplexní podobě, proto jsme se rozhodli uspořádat literární besedu. Ve čtvrtek 8. února k nám na školu zavítala spisovatelka a popularizátorka literatury 19. století Karolína Zoe Meixnerová se svou besedou Literární hysterie. Jak už název napovídá, autorka zábavnou formou předává souvislosti o životech slavných spisovatelů, což nám umožňuje lépe chápat jejich životní díla. Žáci se tak dozvěděli o rozmanitém a zajímavém životě spisovatelky našeho kraje, Boženě Němcové. Druhá skupina si pak zodpověděla otázku, jak spolu souvisí Rukopisy a Mácha a mohli si udělat svůj vlastní názor na nejslavnějšího českého básníka, jehož stinnou stránku v učebnicích většinou zatajují.

Mgr. Sára Mádrová

učitelka 2. stupně, Čj, Aj