Olympiáda z českého jazyka

12. 4. 2022

Dvě žákyně naší školy nás úspěšně reprezentovaly na Olympiádě v českém jazyce.

Ve středu 30. 3. 2022 proběhlo v Trutnově na ZŠ Frimla okresní kolo Olympiády v českém jazyce.

Naši školu reprezentovaly Justina Kokrhounová a Marika Rothová, žákyně devátého ročníku.

Ač jsou obě dívky výbornými studentkami, tréma se jich ne a ne pustit. Ale možná právě díky ní dosáhly výborných výsledků. Obou úkolů, jazykové i slohové části, se zhostily na výbornou.

Z  maximálního počtu 50 bodů Marika obhájila krásných 33. Justina svou spolužačku a kamarádku předčila o celých deset bodů.

Justina Kokrhounová se tak se svými vydobytými 43 body nejen umístila na 3. místě, ale navíc postupuje do krajského kola, které se uskuteční 25. 4. na Gymnáziu J. K. Tyla v Hradci Králové.

Tímto oběma dívkám děkujeme za reprezentaci školy a Justině přejeme pevné nervy a mnoho štěstí v dalším boji o umístění.

Mgr. K. Friebelová

Mgr. Kateřina Friebelová