Programujeme senzory Pasco

4. 4. 2022

Deváťáci si zpestřují hodiny chemie a fyziky programováním.

Žáci 9. ročníku programovali v rámci hodiny fyziky a chemie senzory Pasco. Hlavním úkolem bylo naprogramovat pH sondu tak, aby dokázala u neznámého roztoku identifikovat, zda se jedná o kyselinu, anebo zásadu. Další třída programovala teplotní čidlo, které reagovalo na změny teplot při zahřívání či ochlazování.

Programování se žákům líbilo, budeme v něm pokračovat i nadále až do konce školního roku. Je to možnost, jak netradičním způsobem souhrnně zopakovat vědomosti, které jsme se na základní škole v rámci přírodovědných předmětů naučili.

M. Wenková