Školní kolo recitační soutěže

2. 2. 2023

Kdo bude naši školu reprezentovat na Dětské scéně 2023?

Konečně napadla pořádná sněhová nadílka. Konečně je tu zase únor a Dětská scéna, tedy přednes básní, ale i prozaických textů v podání našich talentovaných žáků.

Soutěžilo se ve dvou kategoriích.

Mladší kategorie: 6. – 7. ročníky

Vítězi a postupujícími do okresního kola se stali Adéla Fialová a Jan Novotný. Adéla nás ve svém textu Schovávaná od A. Milneho zatáhla do napínavého hledání ztracené myšky. Zatímco Honza nás zavedl do Tolkienova fantasy světa.

Starší kategorie: 8. – 9. ročníky

Žáci 9. ročníku se přiklonili ke klasice české poezie. Oba postupující, Štěpánka Nosková i Jan Růžička, nedali dopustit na K. J. Erbena a oprášili jeho dvě balady. Štěpánka přednesla Polednici a Honza se ponořil do Vodníka.

Zvláštní ocenění si zaslouží i Jana Vinšová, která sice nepostoupila, ale obohatila náš zážitek z přednesu svým vlastním textem. Možná se nám tu zrodila nová autorka české poezie.

Všem zúčastněným žákům děkujeme a postupujícím přejeme mnoho štěstí v okresním kole.

K. Friebelová

Mgr. Kateřina Friebelová