Výroba hořícího gelu

17. 12. 2021

Žáci 8. a 9. ročníků si poslední hodinu chemie před vánočními prázdninami zpestřili výrobou hořícího gelu.

Nejprve jsme společně vyzkoušeli měření pH pomocí senzoru Pasco, pak jsme diskutovali nad badatelskými otázkami.

Příprava byla náročná, avšak výsledné nadšení všech zúčastněných stálo za to! Vzniklý hořící gel vzbuzoval mezi žáky velký respekt!

Všichni jsme si užili laboratorní práci z chemie, která nám v období distanční výuky velmi chyběla.

Další fotografie naleznete zde

M. Wenková