Noc s Andersenem

27. 5. 2022

Tradiční akce naší knihovny, tentokrát na počest Josefa Lady a J. A. Komenského.

Noc z pátku na sobotu (20. – 21. května) strávili knihovníci a třicet dětí ve školní knihovně. Opět zde proběhla tradiční Noc s Andersenem, která měla tentokrát dvě témata: Josefa Ladu a Jana Amose Komenského. Jelikož jsme škola Komenského, zvolili jsme toto téma jako hlavní. Protože ale většina účastníků byla z prvního stupně, pracovali jsme i s pohádkami ilustrovanými Josefem Ladou. V pátek v 18 hodin jsme se všichni setkali před školou a začal večerní program: děti byly rozděleny do čtyř skupin, kde se jich ujali pomocníci. Společně si po přečtení kapitoly z knihy Josefa Lady o Mikešovi nacvičili krátké scénky a skeče. Všichni se své úlohy zhostili výborně, ovšem za nejlepší se dá považovat vystoupení skupiny princezen a princů pod vedením Fandy S. a Terky J. Poté následovaly venkovní hry a opékání buřtů, které nám „zpestřila“ bouřka. A s příchodem nepříznivého počasí, které podpořilo napětí všech mladých duší, jsme přešli do školy. Tam nám s hrami pomohla Anička Slavková. Ten, kdo chtěl, si s paní učitelkou Dvořákovou vyrobil hudební nástroj – dešťovou hůl. Hlavním bodem večera byla stezka odvahy (noční hra), která nebyla jen tak ledajaká: na děti čekal labyrint, ale také zvídavé otázky, týkající se života J. A. Komenského a J. Lady. Na to, aby vše správně proběhlo, dohlížela paní učitelka Rusová a noční hlídku držela paní učitelka Kasmanová. Velký dík patří také bývalým žákům naší školy, Honzovi Hoškovi, Lucce Kuhnové, Danu Janischovi a Danu Havlíkovi, kteří pomohli všude, kde jich bylo zapotřebí. Děkujeme také žákyním a žákům z 8. C, 8. B a 8. A za přípravu úžasné noční stezky a za všechny krásné hry. Nejlepší byl však ranní budíček s rozcvičkou a rychlá snídaně, kterou zajistili někteří rodiče účastníků, za což jim děkujeme. Po snídani jsme se všichni rozešli domů… dospat probdělou noc.