Noc s Andersenem

3. 6. 2023

Tradiční akce naší knihovny, tentokrát na počest Heleny Zmatlíkové a Ferdy Mravence.

V pátek 2. června se po roce v naší knihovně opět konala oblíbená Noc s Andersenem. Tentokrát jsme si připomínali sto let od narození ilustrátorky Heleny Zmatlíkové. Kromě postav z příběhů, které ilustrovala právě ona, nás během přespávání provázely i další ilustrované postavičky: Mickey Mouse a Ferda mravenec, kteří jsou tu s námi už přes devadesát let. V průběhu večera si tak děti mohly vyrobit kocoura Modroočka, po škole hledaly schované Ferdy, pod vedením našich mladých knihovníků si připravily a následně nám předvedly scénky inspirované knihou Děti z Bullerbynu a v noci se vydaly na stezku odvahy ve stylu Honzíkovy cesty. Součástí přespávání bylo i tradiční opékání buřtů na školní zahradě a venkovní aktivity. V sobotu ráno pak děti čekala společná rozcvička a po snídani se už všichni účastnici rozešli domů, plni dojmů a zážitků. Za hladký průběh akce děkuji našim mladým knihovníkům a také kolegyním, které zajištovaly pedagogický dozor: Tereze Bradnové, Ivě Dvořákové a Lence Kasmanové. Těším se zase za rok.

Za knihovnu
Eva Rusová

PS:

Moc nás těší, že i naši absolventi tuto akci stále milují, rádi s námi tráví příjemný večer a pomáhají, kde je třeba.