Kroužek deskových her

3. 9. 2020

Cílem kroužku bylo seznámit a naučit děti novým deskovým hrám, dodržovat pravidla a smysl pro fair play. Nové hry, které mohou pak naučit hrát nejen své spolužáky, ale i své rodiče.

Setkání rodičů s dětmi nad hrou třeba po večeři je velmi příjemně strávený čas, ale dle vyprávění dětí není tak častý jak by si děti přály.

Výběr her pro druhé období kroužku deskových her byl mnohem úspěšnější než předešlé období. Všechny nové hry děti zaujaly a k mnohým jsme se často vraceli i mimo kroužek. Některé z dětí si přály hru k Vánocům, aby i doma mohly hrát s rodiči nebo svými sourozenci. Museli jsme často improvizovat a pravidla upravit k věku mladších dětí, které na kroužek docházely. Opět se mi potvrdilo, že doba trvání kroužku 90 minut je příliš dlouhá. Vzhledem k tomu, že kroužek navštěvují i děti s poruchami učení je udržení pozornosti a zaujetí pro hru někdy obtížné. Pokud se jedná o hru herně delší, je to často nadlidský výkon. Úspěch ve hře naopak u těchto dětí velice posiluje jejich sebevědomí a v očích spolužáků stoupne jejich prestiž.

S dětmi se i nadále budeme setkávat nad jednotlivými hrami nejen ve školní družině a školním klubu.

Leona Bernardová

vychovatelka