Hra na zobcovou flétnu

3. 9. 2020

V kroužku se přivítáme každého se zájmem o hudbu, nejlépe s vlastním nástrojem, ale můžeme flétnu také zapůjčit.

Podle pokročilosti hráčů sestavíme skupinu pro začátečníky a pro pokročilejší muzikanty. Děti se seznamují se základy hry na sopránovou zobcovou flétnu, notopisem, dějinami hudby a se zásadami péče o nástroj, ale také s hudební kázní při souborové hře, kdy je nutné vystupovat jako jeden celek. Věnujeme se také nácviku správného dýchání  a  rytmickým cvičením, což pomáhá dětem, které potřebují logopedickou péči.  Všestranně rozvíjíme hudební cítění bez tlaku na dokonalý výkon. Hrajeme pro radost z hudby.

Zkušenější hráči kromě lidových písní hrají i vícehlas a kánon a postupně se seznamují s tvorbou známých skladatelů. Na konci školního roku připravujeme koncert pro rodiče a přátele.

Mgr. et Mgr. Ivana Dvořáková

učitelka 1. stupně