Koncert kroužku zobcových fléten

14. 6. 2022

Školní kroužek hry na zobcovou flétnu zakončil letošní výuku vystoupením před publikem

Závěrečný koncert kroužku se konal ve čtvrtek 9. 6. 2022. V relaxačním koutku ve 2. patře školy se sešli rodiče, kamarádi i učitelé malých flétnistů. Děti z 1. – 6. třídy předvedly výsledky své celoroční práce. Nejmladší flétnisté zahráli jednoduché lidové písně, zkušenější hráči již zvládli vícehlasé úpravy známých písní. Někteří si troufli také na náročnější skladby, takže posluchači si vychutnali i hudbu starých mistrů - Menuet a Sarabandu G. F. Händela. Program uváděla a děti doprovázela na různé flétny vedoucí kroužku, paní učitelka Mgr. Ivana Dvořáková.  Výběrem hudby připomněla i letošní výročí narození Jana Amose Komenského – autorem předvedené skladby Gavotte byl totiž Komenského současník Michael Praetorius. Na chvilku se tak posluchači přenesli do doby, kdy žil tento významný pedagog a teolog, jehož jméno nese naše škola. Závěr koncertu patřil nejpokročilejším flétnistkám, které naladily posluchače na léto svou oblíbenou skladbou Dva roky prázdnin.

B. Petříková

I. Dvořáková