Myslivecký kroužek: Zlatá srnčí trofej

30. 5. 2022

Děti z mysliveckého kroužku se zúčastnily okresního kola ZST

Myslivecký kroužek: Zlatá srnčí trofej

Děti z mysliveckého kroužku se v sobotu 21. května zúčastnily  okresního kola soutěže Zlatá srnčí trofej. Soutěž se  konala v prostorách České lesnické akademie a v jejím arboretu. Zlatá srnčí trofej je soutěž s padesátiletou tradicí, která se skládá z testu a poznávací stezky, doplňuje ji i soutěž ve střelbě ze vzduchovky. Malí myslivci odpovídají na otázky ze všech oblastí myslivosti: mysliveckých tradic a historie, zoologie, kynologie, znalostí o zbraních a střelivu.

Myslivecký kroužek při naší škole funguje teprve od pololetí, ale přesto malí myslivci obstáli v soutěži velmi dobře. Matyáš Bok obsadil krásné třetí místo. Všechny děti z kroužku si vedly skvěle, v této soutěži nejde ani tolik o medailová místa, jako o bodový zisk, který se při dobré přípravě každý rok zvyšuje. Nejdůležitější jsou ale nové znalosti i noví kamarádi.