Zlatá srnčí trofej - postup do národního finále

22. 5. 2023

Malí myslivci z naší školy zvítězili v okresním kole Zlaté srnčí trofeje a postoupili do národního finále.

V sobotu 20. 5. se konalo okresní kolo soutěže pro malé myslivce Zlatá srnčí trofej. Soutěž probíhala v prostorách a arboretu České lesnické akademie. Z naší školy se zúčastnilo 11 žákyň a žáků, všichni obstáli se ctí. U této soutěže není důležité jen pořadí, ale také osobní posun oproti minulému ročníku. Všichni účastníci zaznamenali zlepšení, o celých 15 bodů se v mysliveckých znalostech zlepšil Martino Bia.

Největší radost měl Tomáš Slavík, který zvítězil a postoupil do národního finále. Protože národní kolo je spojeno se soustředěním a pobytem na mysliveckém táboře, jehož termín se Tomášovi kryje s rodinnou dovolenou, přenechal své místo druhému v pořadí, Matyáši Bokovi. Všichni budeme  Matyášovi  na přelomu července a srpna držet palce.

Ivana Dvořáková

Mgr. et Mgr. Ivana Dvořáková