Keramické kroužky

30. 8. 2020

Keramické tvoření

"Být keramikem znamená mít výsadní právo prožívat silné emoce. Jakmile zažijete, co to znamená stát před čerstvě otevřenou pecí, pochopíte, proč se keramici s takovým zaujetím radují ze své práce, která není ničím jiným než neutuchajícím zápalem.“ Dolors Rosová

Keramické kroužky se během posledních let těší  oblibě u žáků i učitelů. Keramická hlína je živá, tvárná, rukám i srdcím blízká, podporuje uklidnění, rozvíjí prostorové výtvarné umění, jemnou motoriku a manuální činnost. Práce s hlínou je ve své rozmanitosti nekonečná. Děti i učitelé si při hodinách keramiky osvojují řemeslná pravidla, modelování, sochání, zpracování plátu, točení na kruhu, glazování a zdobení engobami, oxidy, tavnými sklíčky a jiné experimentování. I v letošním roce se otevřou dva keramické kroužky pro děti, které povedou paní učitelky Iva Sixtová a Mirka Augustová. Keramickou hlínu si děti mohou osahat také na výtvarném kroužku Jany Jiráskové.  Někteří učitelé  se budou scházet na keramickém tvoření, které povedou Jana Jirásková a Mirka Augustová.

Mgr. Miroslava Augustová

Mgr. Jana Jirásková