Keramické kroužky

9. 6. 2022

Keramické kroužky po celý školní rok tvořily

Keramické kroužky začaly po covidové pauze zase naplno pracovat.  V dílnách se střídaly kroužky pod vedením M. Augustové, J. Jiráskové a I. Sixtové. Děti si opět osahaly hlínu a pod jejich rukama vznikaly zajímavé výtvory: talířky, hrnečky, slepičky, ještěrky, šperky, srdíčka, svícny... Kromě modelování, plátování, glazování a zdobení oxidy si mladí keramici vyzkoušeli také dekoraci na třetí výpal.  V letošním školním roce proběhl také kurz keramiky pro dospělé.  Naše keramické ovečky jsme vystavovali na Staré radnici. Výstavu betlémů a oveček pořádalo Středisko volného času. Hlína nás moc baví a už se těšíme  na keramické tvoření v příštím školním roce.!!!

M. Augustová