Kroužek VV pro 1. stupeň - výtvarné experimenty

3. 9. 2020

V kroužku Výtvarné hry uvítáme děti se zájmem o jakékoli tvoření a pokusy, užijeme si objevování zákonitostí i práci s náhodou.

Odpovídáme si na složité otázky: Jak funguje světlo? Co a jak se dá tisknout? Co když se něco vystřihne a jednou, dvakrát, nebo třeba čtyřikrát převrátí? Proč si lidé odjakživa vyráběli masky? Může se smíchat zelená a modrá? Hodí se k sobě oranžová a červená? Smí se obraz otočit, rozstříhat, znovu složit?

V kroužku se děti nenápadně seznámí se zásadami míchání barev, s barevným kruhem, jednoduchou perspektivou, pracují s různorodými materiály, vyzkouší mnoho technik. Učí se základům malířského a kreslířského řemesla. Velký prostor věnujeme netradičním materiálům a tomu, co bychom mohli označit jako odpad. Studujeme díla významných výtvarníků a různých historických období, zapojujeme se do soutěží a projektů.

V kroužku je vítán každý, kdo chce malovat, kreslit a modelovat, ale i ten, kdo se umí zabrat do práce a rád si sám  zkouší, co se s jednotlivými materiály dá udělat.

Mgr. et Mgr. Ivana Dvořáková

učitelka 1. stupně