12. 11. 2021

Jak postupujeme při kontaktu s osobou Covid+ AKTUALIZOVÁNO o doporučení MeSES

Vážení rodiče,

z důvodu množících se dotazů přinášíme souhrn toho, jak postupovat, když se Vy nebo Vaše děti dostanete do tzv. rizikového kontaktu s Covid+ osobou.

1. V případě, že vaše dítě jeví známky nemoci nebo již má pozitivní výsledek na Covid, prosíme, abyste bez odkladu informovali třídního učitele a nechali dítě doma.

2. Škola poté posílá seznam kontaktů s telefonními čísly hygienické stanici, která nařizuje karanténu, určuje její délku a informuje přímo rodiče o následných opatřeních.

3. V době karantény žáků škola zadává úkoly v Google Classroom

Děkujeme za pochopení a v případě potřeby se obracejte na své třídní učitelky nebo učitele.

Jako velmi zajímavá se jeví také doporučení odborné skupiny MeSES - k nahlédnu zde. Objevili jsme na jejich stránkách pěkné povídání Desatero doporučení