28. 8. 2023

Od září 2023 budeme používat EduPage

Jedná se o systém, který nahrazuje dosavadní elektronickou komunikaci s rodiči a žáky (tj. Komens, elektronická žákovská knížka, elektronické omluvenky a další). Po dlouholetém používání dosavadního systému jsme zjistili, že existuje lepší a modernější alternativa, kterou bude systém EduPage.

Zprvu se Vám možná bude zdát, že systémy jsou velmi podobné. Věřím ale, že v budoucnu objevíte spoustu nových možností, které EduPage nabízí:

1. Aplikace je on-line, takže pokud máte přístup k internetu, můžete se odkudkoli přihlásit na webové adrese: https://zskomtu.edupage.org/

2. aplikaci si můžete stáhnout do svého mobilu či tabletu. Všechny informace o programu si můžete najít také na oficiálních webových stránkách poskytovatele: https://www.edupage.org/

Pro stažení aplikace EduPage do svého mobilu nebo tabletu využijte svůj obchod s aplikacemi:
- pro uživatele iPhone produktů: zde
- pro uživatele android produktů: zde

3. přístupové údaje do nového prostředí EduPage obdržíte od svých třídních učitelů na schůzkách rodičů Základem pro úspěšné přihlášení je Váš e-mailový účet, na který obdržíte pokyny k vytvoření účtu v EduPage. Kdyby tyto e-mailové účty nebyly funkční, domluvte se s třídním učitelem na změně. Jednou z prvních výhod je, že přihlašovací heslo do EduPage si můžete libovolně měnit a nepotřebujete už k tomu pomoc našeho administrátora.

Konta žáků budou vzhledem k návaznosti na předmět Informatika a digitální kompetence využívat školní e-maily v obecném formátu prijmeni@zskomtu.cz Toto je nejvíce využitelné pro žáky 4. - 9. ročníků, v niších ročnících konzultujte využití s třídní učitelkou či učitelem.

4. mnoho výborných návodů naleznete na internetové stránce: https://help.edupage.org nebo https://www.edupage.org/a/video.

5. pokud hledáte konkrétní informace, naleznete je na následujících odkazech:
- jak se jako rodič do systému přihlásit - zde
- jak si nastavit mobilní aplikaci - zde
- jak komunikovat s učiteli - zde
- jak zjistit informace o prospěchu svého dítěte - zde
- jak fungují elektronické omluvenky - zde

Další systémy chystáme do provozu a věříme, že Vám usnadní komunikaci se školou. Nyní je potřeba vybavit se trpělivostí, postupně se seznamovat se systémem a sledovat zprávy a informace ze školy. 

Stojí určitě za to, abyste si udělali čas.

Mgr. Petr Horčička

ředitel školy

499 829 684

Používáme soubory cookies

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, zobrazení přizpůsobeného obsahu a reklam, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvnosti.

nastavení