17. 9. 2020

Povinné nošení roušek ve škole. AKTUALIZOVÁNO!

Vážení rodiče,

na základě dnes zveřejněného mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví (o povinném nošení ochranných prostředků dýchacích cest) s platností od 10. září 2020 bych Vás chtěl požádat, abyste vybavili do školy své děti přiměřeným počtem těchto ochranných prostředků. Jedná se např. o roušky, respirátory, ústenky, šátky, šály nebo jiné prostředky dle Vašich možností. Škola bude disponovat určitým množstvím na pokrytí potřeb pro případné zapomnětlivé, ale budeme rádi, když děti budou vybavené z domova.

Mimořádné opatření bude v platnosti do odvolání a já bych Vás chtěl ujistit, že budeme nadále udržovat nastavená hygienická pravidla tak, aby byly Vaše dětí ve škole v bezpečí. Nošení roušek se týká vnitřních společných prostor, jako jsou např. chodby a WC. V učebnách a při vyučování si budou moci žáci roušky sundávat.

O realizaci dalších opatření a vývoji situace Vás budeme průběžně informovat.

Mimořádné opatření naleznete např. na tomto internetovém odkazu: https://www.mzcr.cz/tiskove-centrum-mz/od-ctvrtka-budou-povinne-rousky-ve-vnitrnich-prostorach-budov-v-cele-cr/

AKTUALIZACE K 17. ZÁŘÍ

Na základě dalšího mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví a vzhledem k vydání tiskové zprávy ministerstva zdravotnictví žádáme tímto zákonné zástupce našich žáků 6. - 9. tříd, aby vzali na vědomí, že od pátku 18. září budou žáci II. stupně nosit ochranné prostředky dýchacích cest i během vyučování. Výjimku má první stupeň základních škol a vzdělávací aktivity, jejíž charakter neumožňuje nošení ochranného prostředku, jako je například tělocvik, zpěv, hra na dechové nástroje apod.

Vybavte tedy prosím Vaše děti dostatečným množstvím dýchacích ochranných prostředků. Pokud žák roušku zapomene doma, máme přiměřené rezervní množství v kanceláři zástupců ředitele.

Tiskovou zprávu naleznete např. na tomto internetovém odkazu: https://koronavirus.mzcr.cz/od-patku-se-rozsiri-protiepidemicka-opatreni-ve-skolach-a-stravovacich-zarizenich

Mgr. Petr Horčička