Program DofE je spuštěn

15. 9. 2023

Konečně otevíráme projekt DofE i na naší škole.

Ve čtvrtek 14. 9. 2023 se nám podařil spustit, jako na první základní škole v Trutnově, mezinárodně uznávaný program DofE, založený před více než 60 lety princem Philipem, vévodou z Edinburghu. Zcela nové možnosti jsme tak nabídli všem našim současným osmičkám. Jedná se o neformální a zcela dobrovolnou výzvu pro žáky od 13 - 14 let, jež cílí na tři oblasti jejich rozvoje osobnosti - pohyb, dovednost a dobrovolnictví. Vše se odvíjí od zájmů a potřeb účastníků. Ti si sami na začátku stanoví, zda chtějí plnit bronzovou, stříbrnou nebo zlatou úroveň. Své pokroky sledují v mobilní aplikaci a po celou dobu jsou podporováni svým mentorem. Na naší škole si vzali pod svá křídla - 8.A paní učitelka Kateřina Friebelová, 8.B Martin Fiala a 8.C Sára Mádrová. Po zvládnutí dané úrovně a absolvování expedice získává účastník na slavnostní ceremonii mezinárodně uznávaný certifikát, který může pomoci i při přijímacím  řízení na některé školy.

DofE žáky dostává respektujícím způsobem mimo komfortní zónu a účastníci tak mají možnost získat zkušenosti potřebné nejen ke studiu, ale především pro samotný život.

Držme tedy palce celému našemu projektu a především odvážným žákům, kteří se do něj přihlásí.

Mgr. Martin Fiala

zástupce ředitele školy

499 829 682

Používáme soubory cookies

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, zobrazení přizpůsobeného obsahu a reklam, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvnosti.

nastavení