Program DofE pokračuje

28. 11. 2023

Deset borců v projektu DofE.

V pondělí 27. 11. se poprvé sešli osmáci, kteří se rozhodli vstoupit do mezinárodně uznávaného programu DofE, založeného před více než 60 lety princem Philipem, vévodou z Edinburghu. Aktivně se zapojilo celkem deset žáků, konkrétně šest dívek a čtyři chlapci. Všichni se rozhodli bojovat  o bronzovou úroveň. 

No a cože  si to "Dofáci" vybrali k plnění nelehkých cílů? Ze sportu to byl hlavně běh, dále plavání nebo  brusle. Další aktivitou jsou dovednosti a ty byly opravdu velmi pestré - budeme vařit a péct, kreslit, hrát na kytaru, učit se další jazyky nebo vyřezávat ze dřeva. Zjistili jsme, že nejtěžší je zvolit si něco z aktivit dobrovolnictví. To je opravdu těžký oříšek. Někteří si vybrali třeba hlídání malých dětí, někteří pomoc s doučováním a mnozí se nakonec rozhodli odlehčit přírodě a budou pilně sbírat odpadky. 

Naše první setkání se neslo v pohodě pozitivní motivace, vzájemných nápadů a plné podpory. Někteří si ještě musí sice zvolit zbylé aktivity, ale my všichni vedoucí učitelé věříme, že se to povede a že žáci zdárně zvládnou všechny nástrahy a těžkosti při plnění této bronzové úrovně zakončené dvoudenní expedicí. 

Další schůzku jsme si naplánovali na 8. 1. 2024 .

Držme tedy palce všem, kteří se přihlásili a rozhodli se v těchto oblastech cíleně  zlepšovat.

Dofáci, do toho!

Mgr. Martin Fiala

zástupce ředitele školy

499 829 682

Používáme soubory cookies

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, zobrazení přizpůsobeného obsahu a reklam, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvnosti.

nastavení