Projekt Malí programátoři

13. 6. 2021

Program ERASMUS+

Někteří žáci 5. A se zúčastnili projektu Malí programátoři v Humenném na Slovensku. Dopoledne žáci trávili na ZŠ Dargovských hrdinů v Humenném, kde se učili programovat robotická autíčka Pro-bot, robotické včelky Bee-Bot, využili při výuce Micro:bit a programovali ve Scratchi. Odpoledne žáci poznávali zajímavá místa v okolí. Vystoupali na Sninský kámen, obešli Mořské oko, prohlédli si zámek a skanzen v Humenném, podnikli plavbu motorovým člunem po Zemplínské šíravě, podívali se na Duklu a do muzea Andyho Warhola, prohlédli si Jasenský hrad a navštívili Steel park v Košicích.