Projekt Malí programátoři

10. 10. 2021

Program ERASMUS+

Ve dnech 3. října - 9. října 2021 se někteří žáci 4.C zúčastnili projektu Malí programátoři. Projekt proběhl na ZŠ Dargovských hrdinů v Humenném na Slovensku. Dopoledne se žáci učili ve škole programovat robotické včelky Bee-Bot a stavebnice Lego-Boost, využívat při výuce Micro:bity, blueboty s tablety a program Canva, zúčastnili se workshopu s ozoboty a pohráli si s herním přístrojem Funtronic. Odpoledne žáci poznávali zajímavá místa v okolí: Vihorlatské muzeum a Skanzen v Humenném, jezero Mořské oko, vystoupali na Sninský kámen, shlédli Opálové doly a Muzeum Solivar v Prešově.