Čtenářský kroužek

3. 9. 2020

V dnešní době počítačů, tabletů, telefonů, atd. lze závěrem říci, že děti získali čtenářským kroužkem větší obecný přehled o knihách, dále orientaci v knihovnách a současně s tímto i větší zájem o čtení, což byl základní cíl tohoto kroužku.

Na čtenářském kroužku jsme navázali a pokračovali ve čtení příběhů "Co rádi zvířátka". Na podzim jsme se také zúčastnili akce "Rýbrcoul-duch hor", soutěže v rekordu permoníků na jednom místě. Navštívili jsme také divadlo UFFO v Trutnově a představení „Mimoň"- putování vesmírem. Další čtení pokračovalo Komiksy, Čtyřlístek „ Strašidla v nesnázích“ nové příběhy, tentokrát z čertovského, ba přímo pekelného prostředí. V rámci vánočních svátků jsme také připravili besídku pro děti v družině a přečetli příběh „ O chytrém sněhulákovi“.

Jedním z dalších témat byla tvorba knihy, inspirace, náměty. Zjišťovali jsme, odkud berou spisovatelé nápady, jak se inspirují. Při vycházkách jsem se nažila děti inspirovat přírodou, u jiných činnostech např. hudbou, obrazy, apod. Děti tvořili osnovu pro vlastní krátkou povídku, kterou dále prezentovali.

V rámci Týdne knihoven jsme navštívily městskou knihovnu, kde se děti seznámily jak se v knihovně orientovat, jak zacházet s informačním systém knihovny, vyhledáváním, knižními štítky, seznamy, archivy. Naučili se používat moderní informační zdroje jako internet, vyhledávání online, dodržování bezpečnosti, online katalogy, prohlížeče, čtečky. Dále se děti seznámili s různými knižními žánry, hrami. Následně jsme porovnávali školní a městskou knihovnu.

Blanka Mrštíková

vychovatelka