Exkurze do pražské Troji

16. 5. 2022

Dne 3. 5. 2022 vyrazilo 56 šesťáků do pražské Troji na tradiční líhnutí tropických motýlů.

Interiér skleníku je rozdělen do tří samostatných částí s rozdílnou teplotou a vlhkostí vzduchu, v nichž se návštěvníci postupně seznamují s rostlinstvem tropického a částečně i subtropického klimatického pásma. 

Motýlí kukly se dováží v několika etapách z motýlí farmy ze Stratfordu nad Avonou.  Líhnutí motýlů probíhá od dubna až do poloviny května.

Z tropického skleníku jsme pokračovali do ZOO Praha, která je odtud vzdálená 10 minut chůze. Děti se v ZOO mohly podívat na to, co je nejvíce zajímalo. Nadšení vzbudil moderní  pavilon a výběhy pro slony, tzv. Údolí slonů. Těsně před odjezdem jsme zavítali ještě do nedalekého Trojského zámečku. Přebytečnou energii děti vybily v bludišti v zámeckém parku. 

Všichni jsme si odvezli spoustu zážitků, mnoho fotografií. Přírodovědná exkurze může posloužit jako inspirace pro pěkný rodinný výlet.

Mgr. Miroslava Wenková

učitelka 2. stupně, Ch, Fy, Př

499829681

Používáme soubory cookies

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, zobrazení přizpůsobeného obsahu a reklam, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvnosti.

nastavení