Tříkrálová sbírka 2023

23. 1. 2023

Tři královny na Komendě vybraly rekordní částku! Děkujeme!

První celoškolní akcí nového roku byla již poosmé celorepubliková Tříkrálová sbírka, na které spolupracujeme s Oblastní charitou Trutnov.

Tři králové prošli naší školou v pátek 6. ledna. Tříkrálová pokladnička byla vystavena ve vestibulu školy do 13. ledna. Letos poprvé jsme pokladničku naplnili až po okraj a museli jsme si vyžádat pokladničku číslo dvě.

Díky Vaší štědrosti jsme vybrali neuvěřitelných 10 266,- Kč, což je absolutní rekord. Mnohokrát děkujeme!

A jak jsme si vedli v předchozích letech?

Rok 2022 - vybráno: 7.886,- Kč

Rok 2020 - vybráno: 5 704,- Kč

Rok 2019 - vybráno: 5 180,- Kč

Rok 2018 -  vybráno: 6 253,- Kč

Rok 2017 -  vybráno: 6 946,- Kč

Rok 2016 -  vybráno: 6 739,- Kč

Rok 2015 - vybráno:  6 396,- Kč

Výtěžek Tříkrálové sbírky 2023 u nás na Trutnovsku bude směřovat do tří charitních služeb. Převážná část půjde na rozvoj Domácí paliativní péče, která se v září 2022 oddělila od Zdravotní služby naší Charity. Vybrané prostředky budou sloužit k zakoupení potřebného vybavení pro službu.

Ze sbírky budou dále hrazena psychologická a psychoterapeutická sezení pro děti s traumatem.

V neposlední řadě pak pomoc půjde na zakoupení aktivizačních pomůcek pro seniory. Chtěli bychom pořídit aktivizační kufříky, se kterými by naši asistenti u seniorů pracovali a podporovali nácvik a upevňování motorických, psychických a sociálních schopností a dovedností.

Děkujeme všem, kteří nám pomáhají pomáhat.