Vaření ve školní družině

18. 5. 2023

Tento týden proběhl v našem oddělení tematický blok s názvem „Zdravá výživa“. Při této příležitosti si děti mohly vyzkoušet jednoduché a zdravé recepty vhodné jako svačinky nebo večeře.

Míchalo se, krájelo, strouhalo, loupalo, mazalo a servírovalo se. Všude se mísily různé vůně, a když bylo uvařeno, prostřel se stůl a proběhla vzájemná ochutnávka. Dětem se jejich pomazánky a saláty moc povedly. A co jsme si vlastně uvařili? Zeleninový salát, ovocný salát, tvarohovou pomazánku s ředkvičkou, vajíčkovou pomazánku, mrkvový salát s jablíčky a medem.

Markéta Brádlerová a děti