28. 2. 2021

Distanční výuka 1. a 2. tříd a nabídka testování pro veřejnost

Vážení rodiče, naše žákyně a žáci,

vzhledem k  vyhlášeným opatřením bych Vás rád informoval o tom, jak bude upraven chod školy v nejbližším období. Nejdříve je potřeba říci, že nadále platí pravidla, omezení a hygienická opatření, která byla stanovena dříve.

Přechod 1. a 2. tříd na distanční výuku – jak asi víte, od 27. února nejméně do 21. března dochází k uzavření školy bohužel také pro 1. a 2. třídy. To sebou nese přechod na distanční výuku, takže doufám, že se co nejlépe s tímto faktem vypořádáme. Děkuji rodičům za pomoc se školou, v případě potřeby se obracejte na své třídní učitelky.

Obědy ve škole – zachováme stávající režim obědů pro žákyně a žáky na distanční výuce. Ponecháváme časy, na obědy mohou chodit od 12 hod. do 14 hod. Všichni mají obědy k dnešnímu dni odhlášené, zájemci se mohou přihlásit i během pondělí 1. března.

Testování na Covid-19 – nabízíme Vám v pátek 5. března od 14 do 17 hod.  další testování zájemců z řad veřejnosti. Proběhne ve stejném režimu jako posledně. Ve spolupráci s Nemocnicí Trutnov a Střední zdravotnickou školou v Trutnově budeme testovat v 1. NP školy. Podmínkou účasti je, abyste provedli rezervaci zde: https://zdravka.reservio.com/

Nezbytná péče – naše škola pokračuje v zajištění nezbytné péče pro děti určených profesí. Další informace jsou obsaženy v přiloženém dokumentu. Zájemci se musí přihlásit prostřednictvím svého zaměstnavatele.

Zápis do 1. tříd – na závěr Vás chci ujistit, že intenzivně připravujeme informace ohledně zápisu do budoucích 1. tříd. Lze předpokládat, že vzhledem k situaci proběhne přihlašování on-line formou, ale jakmile to podmínky dovolí, uskutečníme pro naše budoucí prvňáčky a jejich rodiče setkání přímo ve škole. Sledujte naše internetové stránky www.zskomtu.cz, ať Vám nic neunikne.

Přeji Vám, ať se držíte co nejdále od nežádoucích onemocnění a udržujete si v rámci možností zdravý přístup k životu.

Mgr. Petr Horčička
ředitel školy​