Den strašidel v 1.C

31. 10. 2023

Prvňáčci prožili zábavný den se strašidly

Období kolem 1. listopadu mělo magický význam už v dávných historických dobách. Svátky mrtvých, které známe dnes jako Dušičky nebo Halloween, mají původ v keltském svátku Samhain. 31. října, podle keltských tradic, nastává nejmagičtější noc v roce. Lidé věřili, že v tento den se svět živých prolíná se světem zemřelých a je třeba ochránit se před nimi pomocí světla ukrytého v lampičce. Děti se oblékají do strašidelných kostýmů.
I my jsme tento den společně oslavili. Zazpívali jsme si strašidelnou písničku, naučili se tanec strašidel, poslechli si napínavé vyprávění a splnili zajímavé úkoly. Ve školní kuchyňce se z nás stali strašidelní kuchtíci. Poznáte, co jsme si upekli?

Mgr. Alena Traxlerová

učitelka 1. stupně