Exkurze 5.A do ZOO Dvůr Králové n./L.

8. 6. 2023

Třída 5.A se vydala do královéhradecké ZOO pozorovat zvířata a africkou přírodu.

Exkurze 5.A do Zoo Dvůr Králové n./L.  6.6.-7.6

Abychom oslavili společných pět let školního putování, vydali jsme se se třídou 5.A do královédvorské Zoo. V plánu jsme – krom lvího safari, večerní procházky zahrady s lektory a krmení žiraf, měli také přespání v Safari kempu. Zde si děti užily i koupání v bazénu , nechyběly ani míčové hry a stolní tenis. Největším zážitkem v kempu bylo ale přespání za zvuků Afriky a ranní budíček lvího krasavce.

Lví safari je zážitek, který je potřeba zažít na vlastní kůži.

Při večerní prohlídce Zoo jsme zjistili, jak se změní chování zvířat oproti hlučnému dni plnému davů turistů. Děti si ještě ve škole v rámci projektu Zoo připravily prezentace o některých živočišných druzích a tak se s lektory mohly podělit i o své informace.

No, a žirafy? Krása, ladnost, lepkavý jazyk, nádherné oči, drsná bradička a semišové uši.

Určitě všem doporučujeme takovou návštěvu zoologické zahrady podniknout a získat tak netradiční zážitky na celý život.

Mgr. Jana Jirásková

učitelka 1. stupně