OBŘÍ HMYZ u Kunětické hory

5. 6. 2024

Exkurze 3.C

Ve středu 5. 6. 2024 se vydala naše třída na exkurzi do Pardubického kraje. Nedaleko Kunětické hory byla otevřena expozice maket obřího hmyzu. Žáci 3.C se tak mohli proměnit v malé entomology a zkoumat zblízka těla mnohonásobně zvětšených "hmyzáků". Výstava byla taktéž zdrojem mnoha nových informací o živočišných druzích běžně známých. Věděli jste například, že má mravenec 2 žaludky nebo že komár vás bodne jedním sosákem, který se po průchodu pokožkou rozdělí na 6 jehel? My nikoliv.

Další zastávkou byla zřícenina hradu Kunětická hora. Nejprve jsme v údolí nakrmili přátelské kozy v ohradě a následně jsme společně vystoupali na vrchol, kde nás odměnila vyhlídka nádherným výhledem do širého kraje. Znaveným výletníkům pak udělala nesmírnou radost zmrzlinová "kára" na nádvoří hradu.

Mgr. Soňa Mědílková, DiS.

pedagogická asistentka

499 829 673

Mgr. Petra Pavlů

učitelka 1. stupně

499 829 675

Používáme soubory cookies

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, zobrazení přizpůsobeného obsahu a reklam, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvnosti.

nastavení