Online workshop Jak zní svět

5. 2. 2021

Online workshop jsme si poprvé vyzkoušeli ve 2.A.

Online workshop jsme si poprvé vyzkoušeli ve 2.A. Ve třídě s námi byla lektorka pouze prostřednictvím interaktivní tabule, odkud s námi mluvila. Pomocí mikrofonu z notebooku a chatu jsme jí mohli odpovídat a říkat svůj názor.

Otázka, kolem které se tento workshop točil, byla: „Jak zní svět?“ Jak můžete s pomocí slov malovat obrazy a propisovat je do své fantazie, spojit je se svými pocity? Existují speciální slova, kterým se říká zvukomalebná a ta to umí. Dokáže to také japonská ilustrátorka a autorka Hiromi Ogata, která vytvořila krásnou knihu Jak zní svět s kocourkem Kosmosem.

Online formát Jak zní svět se její knihou inspiroval. Program tvořivě pracoval s jazykem, hráli jsme si se slovy, objevovali jsme nová slova a možnosti jejich tvoření. Byl to neobvyklý způsob, jak verbálně poznat svět. Ano, byla to hodina češtiny, byla to slohová a jazyková výchova a byl to především neobvyklý a zcela nový zážitek.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace