Olympiáda v českém jazyce

12. 2. 2024

Okresní kolo Olympiády v českém jazyce. Naše škola vyslala ty nejlepší "koně".

Jak se stalo již zvykem, olympiáda se uskutečnila v jedinečných prostorách České lesnické akademie. Naši školu reprezentovali již všem známí olympioničtí profíci Richard Fidler a David Oupic z 9. B. Oba úspěšní řešitelé i jiných olympiád. V paži mají jak matematiku, tak zeměpis či dějepis. Učitelé středních škol se mají na co těšit a budoucí spolužáci se mají čeho obávat.
Richard obsadil úžasné 4. místo. Stupeň vítězů mu unikl o jeden jediný bodík. Jeho 44 bodů z celkových 50 se od vítězů příliš nevzdálilo (zlato 47 b., stříbro 46 b., bronz 45 b.).
Ani David naši školu nezahanbil, s 41 body se umístil v první desítce. A to je vzhledem k celkovému počtu soutěžících, kterých bylo letos 39, opět obdivuhodný výsledek.
Richard s Davidem se svými znalostmi vyšvihli mezi češtinářskou elitu. Ale tím to nekončí. Richard je stále ještě ve hře jako náhradník do kola krajského, které se uskuteční 21. 3. v Hradci Králové. Je zima, chřipková sezóna v plném nasazení… Richarde, třeba to dopadne!
Tímto oběma chlapcům děkujeme za reprezentaci školy a Richardovi držíme pěsti.

Mgr. Kateřina Friebelová

učitelka 2. stupně, Čj, Vv