Přehlídka dětských recitátorů - okresní kolo

6. 3. 2024

Jeden postup do krajského kola a dvě čestná uznání poroty. To je skóre z recitátorského dopoledne.

Středa 6. března byla plodným dnem naší školy. Vybraní žáci z druhého stupně nás reprezentovali na Postupové přehlídce dětských recitátorů.

Za mladší žáky vystupovaly Michaela Němečková a Zuzana Petříková. Zuzana si odnesla od poroty poděkování a pochvalu za velmi příjemný hlas. Michaela obdržela čestné uznání za text Je to naprosto jisté, kde jsme se vtipnou formou utvrdili v tom, že drby žijí svým životem a nekolují jen mezi lidmi…

Za starší žáky bojovali Bára Hetešová a Albert Konopáč a oba skutečně zabodovali. Albert si odnesl čestné uznání a kompliment směřující k jeho hlasu a vysoce kultivovanému projevu. Zkrátka se v té chvíli musel cítit jako bůh. Ale co bohyně? Ta se v tuto krátkou chvíli strávenou na jevišti vyklubala z Báry. Svým Vlkodlakem, který se pídil, jak se skloňuje jeho jméno, porotu dostala a postoupila do krajského kola v Hradci Králové.

Všem děkujeme za reprezentaci školy a Vlkodlakovi, tedy Báře, v dalším boji o titul držíme pěsti.

Mgr. Kateřina Friebelová

učitelka 2. stupně, Čj, Vv