Soutěž dětských recitátorů

19. 2. 2024

Ve čtvrtek 15. února ráno se hudebna proměnila v přednesový sál s velkou účastí soutěžících.

Říkám velkou, protože deset kousků je na tuhle soutěž v recitaci pěkný úspěch. Ani si neumíte představit, co to dá práce ty děti navnadit, přemluvit…

Před porotou skládající se z tří pedagogů se předvedli jak žáci 6. ročníku (III. soutěžní kategorie), tak žáci 8. a 9. ročníku (IV. soutěžní kategorie).

Ve III. kategorii jsme se rozhodly pro postupující celkem rychle. Staly se jimi Zuzana Petříková a Michaela Němečková, obě z 6. C. Tyto dívky postupují do okresního kola. Ale i neumístěné – Marii Kavanovou, Jakuba Rudavského a Ninu Elišku Schwab - bychom chtěly pochválit a povzbudit do příštího roku. Navíc se ukázalo, že někteří se přišli pochlubit vlastními autorskými texty.

Ve IV. kategorii bylo rozhodování těžší. Všech pět účastníků nás mile překvapilo. Ale našimi favority byli tři a těm jsme daly přednést rozstřelovací text. A jak to dopadlo? Do okresního kola postoupili Bára Hetešová z 8. A a Albert Konopáč z 9. C. Opět zde patří dík i jejich spolusoutěžícím – Báře Vepřekové, Elišce Frejvaldové a zvučnému hlasu Michala Konečného, na které se těšíme opět příští rok.

Postupující však čeká ještě trnitá cesta příprav a zvládaní nervozity. V okresním kole je velká konkurence, a pokud chtějí uspět, musí se s textem naučit perfektně pracovat. Přejeme jim proto hodně štěstí.

Mgr. Kateřina Friebelová

učitelka 2. stupně, Čj, Vv