Okresní kolo Soutěže v německém jazyce

14. 3. 2023

Okresní kolo Soutěže německého jazyka

Po roce se na naší škole opět koná okresní kolo Soutěže Nj pro základní školy a nižší gymnázia, tentokrát v úterý 14. 3. 2023.

Těšíme se na Vás. Nezapomeňte poslat včas přihlášku, do 28. 2. 2023.

Německá olympiáda je neoficiální název Soutěže v jazyce německém. Novým garantem soutěže se stala Fakulta mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze, Katedra slovanských jazyků.

Soutěž je svým zaměřením konverzační a obvykle obsahuje test poslechu s porozuměním, rozhovor se členy poroty a řešení jazykové situace (zpravidla na základě obrázku).

Krajské kolo:    19. 4.  2023 v Hradci Králové
Ústřední kolo: 29. 5. - 9. 6. 2023 v Praze