Okresní kolo Soutěže v německém jazyce

30. 1. 2024

Okresní kolo Soutěže v německém jazyce 28. 2. 2024

Po roce se na naší škole opět koná okresní kolo Soutěže Nj pro základní školy a nižší gymnázia, tentokrát ve středu 28. 2. 2024.

Německá olympiáda je neoficiální název Soutěže v jazyce německém. Garantem soutěže je Fakulta mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze, Katedra slovanských jazyků.

Soutěž je svým zaměřením konverzační a obvykle obsahuje test poslechu s porozuměním, rozhovor se členy poroty a řešení jazykové situace (zpravidla na základě obrázku).

V letošním roce nahrazujeme poslech čtením s porozuměním a opět ozvláštníme kvízem o německy mluvících zemí.

Kromě tradičních účastníků (kterým děkujeme za vytrvalost) se letos dočkáme i premiéry soutěžícího ze ZŠ Bílá Třemešná či účastníků z jiného okresu, kde se daná soutěž nekoná. Těšíme se na vás.

Krajské kolo:    21. 3.  2024 v Hradci Králové
Ústřední kolo: 30. - 31. 5. 2024 v Praze