Okresní kolo Soutěže v německém jazyce

29. 2. 2024

Wir gratulieren Richard Fidler zum 1. Platz.

Ve středu 28. 2. se na naší škole po roce opět šprechtilo. Na okresním kole soutěže v německém jazyce jsme přivítali hned 20 zájemců o jazyk našich sousedů.

Hlavní část soutěže představovala německá konverzace: účastníci hovořili o vylosovaném tématu, vedli improvizovaný rozhovor, bez přípravy reagovali na všetečné dotazy a popisovali určený obrázek. V rámci čtení s porozuměním, které konverzaci předcházelo, se letos zabývali dvěma odlišnými pohledy na jednu věc: optimistickým a pesimistickým.

Čekání na vlastní konverzační část vyplnili soutěžící kvízem, tentokrát zaměřeným na oblíbenou hru "Člověče, nezlob se!", od jejíhož uvedení na trh bavorským podnikatelem Josefem Friedrichem Schmidtem letos uplynulo 110 let.

Premiérově se našeho klání zúčastnila ZŠ Bílá Třemešná – jejich zástupkyně hned obsadila vynikající 2. místo, velmi těsně za vítězem. Po dlouhé době přijaly pozvání také Malé Svatoňovice a i ty slavily úspěch, tentokrát na bronzové pozici. Oba zástupci mají šanci zvítězit v příštím roce, protože jsou z osmých tříd, o to větší gratulace.

Ani žáci z naší školy ovšem nezklamali! Richard Fidler (9. B) v soutěži zvítězil a postupuje do krajského kola. Velmi gratulujeme a i do dalšího kola mu přejeme "viel Glück"! Neohroženě nás reprezentovali také David Oupic (9. B) a Albert Konopáč (9. C). Za ochotnou pomoc s organizací soutěže moc děkujeme Andree a Barče z 8. A.

Následující kola soutěže se uskuteční v těchto termínech:

Krajské kolo: 21. 3. 2024 v Hradci Králové
Ústřední kolo: 30.–31. 5. 2024 v Praze