Okresní kolo Soutěže v německém jazyce

14. 3. 2023

Blahopřejeme Janu Růžičkovi k 2. místu v okresním kole Soutěže v německém jazyce.

14. 3. 2023 se na naší škole konalo okresní kolo Soutěže v německém jazyce pro kategorie základní školy a víceletá gymnázia. Zároveň jsme si i připomněli i významného německého fyzika Alberta Einsteina, který by dnes oslavil 144. narozeniny, a den π (pí nebo-li Ludolfovo číslo).  Zajímavé určitě je, že datum narození Einsteina obsahuje první 3 čísla π.

Děkujeme všem účastníkům a jejich učitelům za odvahu zúčastnit se a za vzornou přípravu. V kategorii základních škol tentokrát pomyslné stupně vítězů obsadili samí chlapci, naopak v kategorii gymnázií to byly samé dívky. Naši školu vzorně reprezentovali Ema Kašparová a Jan Růžička.
Jan si "vyšprechtil" krásné 2. místa a postoupil tak do krajského kola. Děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy a přejeme hodně štěstí a úspěch 19. 4. 2023 v krajském kole v Hradci Králové.

Eva Rusová